Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

fıle fancy kanarya hakında hiç biryerde bilgi yok bir çif var ne besledigimizi daha iyi ögrenmek için bilgi istiyorum

Fancy denilen ırk çeşitli kolları olan bir kanaryadır. hemen hemen her ülkenin kendi adıylada anılan fancyleri vardır. Borderle yakın akrabadırlar (border lerin uzun adıda zaten border fancy dir) çok iyi bakıcı olup yetiştirilmesi kolay problemsiz kanaryalar olarak bilinirler. öncedende söylediğim gibi borderlerle yakın akraba olmakla kalmayıp onların sanki küçük birer kopyasıdırlar.Tüm kanaryalarda olduğu gibi fazla yağlandırılmamalarına özen gösterilmelidir.

Sonraki 5 Soru
- Ben bir tane 1,5 yaşında bülbül ötümlü belçika kanaryası aldım. Ötümü oldukça iyi ve çok güzel. Kuşun tek başına olması nedeniyle zamanla nağme sayısı azalırmı? Başka bir sorumda hangi yaştan sonra veya yaşa kadar nağmesini kaset dinleterek değiştirebilirim. Şimdiden teşekkürler.
- malınua kuşlarına kaset dinlettirirsem faydası olurmu.
- kanarya yavrularının kabuğu kırıp çıkmasını kolaylaştıran ılık suya batırıp çıkarma olayı sırasında elle yumurtanın tutulmasını anne kanarya hissederek o yumurtayı dışarı atma gibi bir risk varmıdır.Ben bazı kuşların yumurtalarının elle temas ettiğinde üzerine oturmadıkları veya yuvadan dışarı attıklarını duymuştum. Teşekkürler
- saka melezi yavru verir mi
- mozaikle bakır renk ne renk yavru verir

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz