Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

kanaryalara renk vermesi için kullanılan quikon marka bir ilaç var fakat nasıl ve ne sıklıkta kullanılacağı hakkında fikrim yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim.

quikon canhaxkantina içeren bir boyar maddedir. genel anlamda 2 çeşit kullanımı vardır. birincisi kuşların içtiği suya karıştırılarak verilmesi,diğeri hergün verilen mamanın üzerine tuz serper gibi dökülerek verilmesidir. markanın kullanım şeklini belirttiği yazıda suya karıştırılarak verilmesi anlatılır. Benim kullandığım yöntem ise mamayla vermektir. Önemle dikkat edilmesi gereken husus, bu maddenin karaciğerde çözünmesi dolayısı ile dikkatli ve az kullanılarak karaciğere hasar vermesini engellemektir. Benim uygulama yöntemim sadece tüy değişimi sırasında mama ile vermektir.. Diğer kuşçular tüy dönemi haricinde de vermektedir ama bence bu anlamsızdır. Çünkü tüy hücreleri oluşumunu tamamladıktan sonra ÖLÜ hale geldiklerinden dış etkene kapalı hale gelmekte ve madelerden etkilenmemektedir.. Tüy dönemi harici verilen ilaç hem yetiştiricinin kesesine hemde kuşun karaciğerine zarar vermektedir..

Sonraki 5 Soru
- bir erkek iki dişi kanarya yı eşe atacağım.ilk yuvadan yavrular çıkıp dişi tekrar yumurtaya yattığı zaman erkek kanarya yavrulara bakmaya başlar bu arada ikinci dişi kanaryayı yavrularla birlikte farklı bir kafese eşleştirmek için atmam doğru olur mu?
- merhabalar benim gloster bir dişi kanaryam var. sol ayağında bir şişlik oluştu ve daha sonra sol parmağı kuruyarak düştü. şişlik hala var ama kanarya hasta değil acaba ayağının tamamında ve parmaklarında devam edebilecek bir problem varmıdır.teşekkürler.
- ayagında her marka olan kanarya cinsmidir
- malina kuşları ana tüylerini attıktan nekadar sonra ötüme geçer
- kusun tirnagi kesilirmi

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz