Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

tahta kafesin bit yapıp yapmadıgını soruyorum yaparsa önlemı nedır?

tahta kafesin aralıkları bitlerin ve maytların barınması ve üremesi için gerekli ortamı sağlar. Burda en öenmli konu tahta kafeslerin temizlenme zorluğudur.. suyun altına tutarsanız şişer.. sadece sileresenizde yeterince temizlenmez..bu sebeple sıkıntılı olması sebebiyle tahta kafesler bilhassa amatörler için sıkıntılıdır. önlemi öncelikle temiz tutmak az kuş varsa kuşçularda satılan spreyleri kullanmak çoksa frontline veya benzeri kuvvetli bir ilaç kullanmak

Sonraki 5 Soru
- kanaryalara renk vermesi için kullanılan quikon marka bir ilaç var fakat nasıl ve ne sıklıkta kullanılacağı hakkında fikrim yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim.
- bir erkek iki dişi kanarya yı eşe atacağım.ilk yuvadan yavrular çıkıp dişi tekrar yumurtaya yattığı zaman erkek kanarya yavrulara bakmaya başlar bu arada ikinci dişi kanaryayı yavrularla birlikte farklı bir kafese eşleştirmek için atmam doğru olur mu?
- merhabalar benim gloster bir dişi kanaryam var. sol ayağında bir şişlik oluştu ve daha sonra sol parmağı kuruyarak düştü. şişlik hala var ama kanarya hasta değil acaba ayağının tamamında ve parmaklarında devam edebilecek bir problem varmıdır.teşekkürler.
- ayagında her marka olan kanarya cinsmidir
- malina kuşları ana tüylerini attıktan nekadar sonra ötüme geçer

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz