Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

meraba.ben izmitten fatih.bir hafta önce gri bülbül ötümlü bir kanarya aldım.nağmeleri çok hoş.televizyonlu odadayız.acaba nağmelerinde bir değişiklik olur mu.ikinci sorum da özel besleme tarzı varmı?üçüncü sorum ise beyaz bir dişiyle çiftleştirsem beşiktaşlı bir yavru elde edebilirmiyim.

radyo televizyon olan odalarda yetiştirilen bülbül ötümlü kuşların nağmelerinde bozulmalar görülebilir. Özel bi beslenme gerektirmiyor fakat sitemde ötücü kuşlar için hazırlanmış bir yem karışımı var.. sesinin gürlüğüne etkisi olacak karışımlar içeriyor onu deneyebilirsin.Renk konusuna gelince eğer çekinik genleri başka bir şey ortaya çıkarmazsa.. beyaz dişiyle olan eşleşmesinden olacak yavruların en azından bir kısmı mutlaka siyah (gri) beyaz olacaktır.

Sonraki 5 Soru
- dişi 4 adet yumurtladı. dişi çok büyük kaka yapıyor. yiyecek olarak ne vermeliyim. bir de erkek hiç ötmüyor. cik bile demiyor. napmalıyım
- gerçek ötüm harikası harz oldugu halde malinua türkiyede çok yaygın.sorun türkiyede gerçek roller çok az roller diye satılanlar melezleşmiş görüntü roller ötüm birşeye benzemiyor. melodi yok.gerçek rolleri melezleştirmemek için neler yapmalıyız.SELAMLAR CELAL GÖRGÜL
- tahta kafesin bit yapıp yapmadıgını soruyorum yaparsa önlemı nedır?
- kanaryalara renk vermesi için kullanılan quikon marka bir ilaç var fakat nasıl ve ne sıklıkta kullanılacağı hakkında fikrim yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim.
- bir erkek iki dişi kanarya yı eşe atacağım.ilk yuvadan yavrular çıkıp dişi tekrar yumurtaya yattığı zaman erkek kanarya yavrulara bakmaya başlar bu arada ikinci dişi kanaryayı yavrularla birlikte farklı bir kafese eşleştirmek için atmam doğru olur mu?

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz