Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

Güvercinlerde ve tavuklarda olduğu gibi kanaryam sıkça başını yukarı tam çevirerek dengesini bozuyor, beslenme ve diğer davranışları normal.Bu bilinen bir hastalıkmıdır? tedavisi varmı?Bulaşıcı olabilirmi?

Güvercinlerde sallabaş hastalığı denilen bir vakaya benzer bir şey bazen kanaryalarda da meydana çıkar. Güvercinlerde öldürücü olan bu hastalık kanaryalarda en ufak bir rahatsız olucu sonuç yaratmıyo. demekki ayni hastalık değil.. bende de böyle bir kuş var ve kümesimimn en güzerl ötücüsü ve en baskın erkeği...Bir çok yumurta ve yavru aldığım bu kuşla ilgili hiçbir sorunum yok.

Sonraki 5 Soru
- meraba.ben izmitten fatih.bir hafta önce gri bülbül ötümlü bir kanarya aldım.nağmeleri çok hoş.televizyonlu odadayız.acaba nağmelerinde bir değişiklik olur mu.ikinci sorum da özel besleme tarzı varmı?üçüncü sorum ise beyaz bir dişiyle çiftleştirsem beşiktaşlı bir yavru elde edebilirmiyim.
- dişi 4 adet yumurtladı. dişi çok büyük kaka yapıyor. yiyecek olarak ne vermeliyim. bir de erkek hiç ötmüyor. cik bile demiyor. napmalıyım
- gerçek ötüm harikası harz oldugu halde malinua türkiyede çok yaygın.sorun türkiyede gerçek roller çok az roller diye satılanlar melezleşmiş görüntü roller ötüm birşeye benzemiyor. melodi yok.gerçek rolleri melezleştirmemek için neler yapmalıyız.SELAMLAR CELAL GÖRGÜL
- tahta kafesin bit yapıp yapmadıgını soruyorum yaparsa önlemı nedır?
- kanaryalara renk vermesi için kullanılan quikon marka bir ilaç var fakat nasıl ve ne sıklıkta kullanılacağı hakkında fikrim yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim.

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz