Kümesim ve Kuşlarım
Özel Resimler
Sizin Kuşlarınız
Sahiplendirilecek
Kanaryalar

Irklar ve cinsler
Kuş Sesleri
Beslenme
Üretim
Hastalıklar
Yarışma bilgileri
Makaleler
Sıkça sorulan sorular
İlanlar
Linkler
İletişim
Anasayfa

mozaik erkeğim var. yavrular büyüme zamanında onların kuyruklarını çekip kanlı yerlerini yiyor sebebi ne olabilir ÖNÜNE GEÇEBİLİR MİYİM

Erkek kuşlar yavrular engeç 11 günlük olduğunda dişinin yanına tekrar konulmalıdır. daha geç koyulduğunda yavruları dişisiyle çiftleşmeye çalışan rakipler sanıp onların ölümüne sebep olabilir.. Bu esnada kafeste mutlaka 2. bir yuvalık ve yuva yapımı için malzeme bulunmalıdır. bu koşullar yerine getirildiğinde erkeğin yavruları rakip görüp dövmesi, dişininse tüylerini yolup yuva malzemesi olarak kullanmasına engel olunmuş olur. Bazı kızgın erkekler yavruları ve anneyi rahat bırakmadığından dolayı anne yumurtayı tamamlayıp yatmaya başladığında erkek kuş kafesten alınır. yavrular doğup 11 günlük olunca tekrar koyulur. ama esas olan yavrulara birlikte bakmalarıdır..

Sonraki 5 Soru
- yuva kafese nezaman konulmalıdır çiftleştikten sonramı öncemi
- bir erkek kanaryayı ıkı dısı ıle cıflestırebılırmıyım erkek ve bır dısı suan eslestı yumurtaları var.dıger dısının yanına ne zaman atmalıyım?tek kalan dısı yavrulara saglıklı bakabılırmı?verımlı olurmu?
- ben 1 yıldan beri yorkşahir üretimi yapmaya çalışıyorum.fakat nedendir bilmiyorum aldığım yavrular dik yani gösterişli olmuyorlar.not anne ve baba tam aksine çok gösterişliler.ne yapmam gerekiyor
- Güvercinlerde ve tavuklarda olduğu gibi kanaryam sıkça başını yukarı tam çevirerek dengesini bozuyor, beslenme ve diğer davranışları normal.Bu bilinen bir hastalıkmıdır? tedavisi varmı?Bulaşıcı olabilirmi?
- meraba.ben izmitten fatih.bir hafta önce gri bülbül ötümlü bir kanarya aldım.nağmeleri çok hoş.televizyonlu odadayız.acaba nağmelerinde bir değişiklik olur mu.ikinci sorum da özel besleme tarzı varmı?üçüncü sorum ise beyaz bir dişiyle çiftleştirsem beşiktaşlı bir yavru elde edebilirmiyim.

Liste başına dön
Eposta adresinizide yazarsanız sorularınız cevaplanacaktır.
Eposta Adresiniz